Fairy Flag - Druhá verze pověsti

29. září 2008 v 22:46 | MacGort family
Druhá verze pověsti o kouzelné vlajce víl clanu MacLeodů
Když budete chtít navštívit skotský hrad Dunvegan na ostrove Skye, který patří již po několik století slavnému a starobylému rodu MacLeodů, budete muset přejít po mostě, jenž je jedinou přístupovou cestou do nitra této památky.
Přes začarovaný most...
Jeden ze členů rodu se kdysi oženil s velmi krásnou a půvabnou dívkou, kterou poprvé spatřil jak přichází po mořské hladině, právě když přecházel po mostě nad hradním příkopem.
Od samého počátku nepochyboval, že to k němu přišla sama víla, která žila se svými družkami na pahorcích Tří Pannen.
MacLeod a víla spolu žili šťastně po dlouhá léta. Zatím co MacLeod stárnul, jeho ženy se čas vůbec nedotýkal a ona byla stále krásná a mladá.
Když už se měly naplnit dny života zestárlého MacLeoda, musela se víla vrátit zpět ke svým družkám. Loučili se na mostě, kde se poprvé spatřili a víla dala svému muži dar za krásně prožitá léta po jeho boku.
Byl to kouzelný praporec, který měl tu moc, splnit potomkům MacLeodů tři přání.
Již dvakrát bylo tohoto kouzla využito...
Poprvé v roce 1490 v bitvě u Glendale a podruhé u Trumpanu, roku 1580. V obou bitvách dopomohl clanu MacLeodů k slavnému vítězství.
Třetí přání zatím čeká na vyslovení a tak si zatím Fairy Flag krátí čas práchnivění tím, že přivádí hejna ryb do zátoky pod Dunveganem.
Až budete na návštěvě tohoto starobylého sídla clanu MacLeodů, najděte si chvilku a pomalu se po mostě projděte. Když se budete kolem sebe dívat na svět těma správnýma očima, třeba i vy spatříte vílu, která k vám bude přicházet po mořské hladině. Záleží jen na vás...
Ve Skotsku je možné všechno...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama